Zapiekanka Makaronowa
 

Kiedy musimy pożegnać się z makaronem.

25.10.2014, godzina 11:51

Z podanych ostatnio badań wypływa, iż sześćdziesiąt % mężczyzn i połowa kobiet w naszym kraju cierpi na dodatkowe kilogramy. To znaczy, że będziemy doganiać rekordzistów nadwagi, czyli USA i Meksyk, gdzie ludzie otyli i z nadprogramowymi kilogramami stanowią już ponad siedemdziesiąt procent populacji. Z przykrością muszę stwierdzić, że zapiekanka makaronowa musi się poddać. Mając na uwadze niebezpieczeństwa, jakie mogą wywołać zbędne kilogramy, dietetycy mobilizują społeczeństwo do uregulowania masy ciała poprzez stosowanie różnych kuracji odchudzających. Z kolei odpowiedzią ze strony producentów żywności jest wprowadzenie na rynek wielu medykamentów, z reguły suplementów diety, które pomagają w redukcji masy ciała. Niektóre z tych środków są dobre, a niektóre można śmiało sobie odpuścić. Dlatego trzeba uważnie przejrzeć się temu co przyjmuje nasz organizm.

Kuracja pozwalająca nam zrzucić zbędne kilogramy wcale nie musi być dokuczliwa, wypełniona dziwacznymi strategiami dietetycznymi. Wystarczą proste zasady żywieniowe oraz aktywność fizyczna. Zrzucanie kilogramów należy zacząć od metamorfozy jadłospisu. Nieodzowne jest zmniejszenie przyjmowania wszelkiego rodzaju tłuszczów i węglowodanów, a w ich miejsce wprowadzenie większej ilości warzyw, owoców oraz artykułów z pełnego ziarna. Czy więc zapiekanka makaronowa z serem – to nasz nieprzyjaciel? Z pewnością tak. Należy starać się zwykłą dietę wzbogacić na przykład w owoce morza, a także zamienić wołowinę na indyka. Ważna jest różnorodność produktów oraz powściągliwość - wolno jeść wszystko, ale w niewielkich ilościach. Inna kwestia to - lepiej posilać się częściej, ale przyjmować niewielkie porcje. W ramach racjonalnej diety, nie może zabraknąć produktów ze znaczną ilością błonnika. W traceniu kilogramów wesprą nas również suplementy diety mające w sobie chrom, błonnik, karnitynę czy sprzężony kwas linolowy (C.L.A.).

Od kilku lat na naszym rynku można nabyć suplementy diety tj. Bio-chrom, Bio-Błonnik czy Bio-C.L.A. z zieloną herbatą, a od około roku preparat Bio-C.L.A. Duo - jest to specyfik, który zawiera pastylki na dzień oraz kapsułki na noc, dlatego działa całą dobę. Specyfiki firmy PN mają udokumentowaną efektywność działania, a co najważniejsze ich bezpieczeństwo zostało zaświadczone wynikami badań.

Artykuły powiązane