Zapiekanka Makaronowa
 

makaron

27.10.2014, godzina 11:47

Początek roku sprzyja sporządzaniu rachunków sumienia i składaniu przyrzeczeń. Efektem tego jest mnóstwo postanowień, do których realizacji jesteśmy całkowicie przekonani i umotywowani. Decydujemy, że tym razem rzeczywiście zaczniemy troszczyć się o siebie, zdrowo się odżywiać, często ćwiczyć, częściej jeść makaron ze szpinakiem zamiast klasycznego schabowgo.

Na nieszczęście, zapału na ogół wystarcza nam na miesiąc. Należałoby więc już w tym momencie odkryć sposób, który zezwoli wprowadzić w życie nasze styczniowe plany.

Jak to zrobić? Nie wszystkie obowiązki uda się zdać na innych domowników. Jest jednak wyjście. Koniec tygodnia - dla siebie, wolny od pracy oraz stresu. Te 2 dni pozwolą odbudować siły, doładować akumulatory, oczyścić ciało oraz umysł.

Aktywność fizyczna. Na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej trzeba przeznaczyć co najmniej 60 minut. Dopiero po półgodzinnym ruchu inicjuje się redukcja tkanki tłuszczowej. Sport nie tylko pozwala schudnąć ale wpływa też na umysł. Rozluźnia, pozwala zdystansować się od kłopotów. Dzięki poprawieniu krążenia, krew o wiele lepiej dotlenia wszystkie organy wewnętrzne, w tym także i mózg. Poza tym sport poprawia wydolność serca, aktywizuje układ immunologiczny zapobiegając infekcjom.

Dieta. Wraz z aktywnością ruchową musimy zadbać o zharmonizowany nawyk żywienia. W następstwie tego w naszej powszedniej diecie muszą wieść prym jarzyny, owoce, chude mięso. Posiłki powinny być dobrze skomponowane - tak by zawierały witaminy, błonnik i białko. Nie ograniczajmy do minimum tłuszczów oraz węglowodanów, ponieważ są one niezbędnym źródłem naszej siły. Makaron ze szpinakiem jest więc trafionym pomysłem. Poza tym więcej pijmy wody niegazowanej. By oczyścić układ pokarmowy, sięgnijmy po sok z kiszonej kapusty i buraków.

Sen. Nic nie wpływa na urodę tak pozytywnie, jak beztroski, głęboki sen. W weekend, gdy nie trzeba zrywać się z łóżka z samego rana, powinnyśmy odespać zaległości. Sen zbawiennie wpływa nie tylko na urodę, ale także na nasz nastrój - stymuluje organizm i koi.

Masaż. Przyda się zwłaszcza osobom, które przez cały tydzień siedzą lub stoją w jednej postawie. Poszczególne obszary kręgosłupa: szyjny oraz krzyżowy dość szybko o sobie przypominają. Masaż zalecany jest także dla tych, których praca jest stresująca. Napięcie skupia się przede wszystkim w mięśniach, które mimowolnie cały czas silnie napinamy. Masaż ma za zadanie ich odprężenie i zniwelowanie wynikającego z tego powodu bólu.

Artykuły powiązane